A közösségi média egyre nagyobb hatást gyakorol mindennapi életünkre. Az eurostat felmérése szerint tavaly az uniós állampolgárok közel 60 százaléka használta aktívan valamelyik közösségi média platformot. A friss adatokból pedig az is kiderült, hogy hazánk igencsak előkelő helyen helyezkedik el a rangsorban, már ami az aktív felhasználókat illeti.
A Meta azt tervezi, hogy az Európai Unióban bevezeti az Instagram és a Facebook hirdetésmentes és fizetős változatát - jelentette helyi idő szerint hétfőn a The Wall Street Journal.
A Reuters a Science Advances folyóirat kutatása alapján arról számolt be, hogy a közösségi média mesterséges intelligencia általi moderálása sokkal szigorúbb, mintha azt emberek végeznék.
Sorra tiltják be különböző országok kormányzati szervei a TikTokot, ezúttal Belgium flamand regionális kormánya döntött hasonlóan - számol be a hírről a Reuters.
Szerdán adta át a Portfolio és a Vodafone a 2022-es Év Digitális Női Vállalkozója Díjat. A díjjal a Vodafone és a Portfolio célja, hogy felhívja a figyelmet a női vállalkozók munkájára, sikereire, és arra, mennyire fontos, hogy egy vállalkozás az online térben is megállja a helyét és éljen a digitalizáció adta lehetőségekkel, melyek sok esetben új piaci lehetőségeket, gyorsabb és rugalmasabb reagálást és ezzel nagyobb rezilienciát biztosítanak a KKV-k számára.
Új díjat hirdetett a Portfolio és a Vodafone Magyarország: az Év TOP 10 Digitális Női Vállalkozója Díj 2022-t szerda délelőtt adjuk át. Az eseményt élőben közvetítjük a Portfolio Facebook-oldalán.
Októberben érdekes és elgondolkodtató bejelentés látott napvilágot, a Facebook nevet vált és Meta néven, megváltozott fókusszal folytatja tevékenységét. Vajon miért vált ekkorát ez a hatalmas pénztermelő gépezet? Miért foglalkozik az ott dolgozók nagy része a virtuális világhoz kapcsolódó fejlesztésekkel? Miért fejlesztenek architektúrát termék helyett? Miért toboroz 10 000 új munkaerőt csak Európában, hogy felépítsenek egy univerzumot? Ezeket a kérdéseket járom körül, időnként elszakadva a konvencionális gondolkodástól.
A Magyar Telekom MOST Fórum rendezvénysorozatának legújabb részében az online biztonság és a potenciális veszélyek többszintű elhárítása volt a téma. A beszélgetés résztvevői szerint gyakorlatilag folyamatos az a kockázat, aminek ki vannak téve az online térben a magánszemélyek, a cégek és az állami szervezetek is. Ugyanakkor tudatos hozzáállással sokat tehetünk azért, hogy ne váljunk csalás áldozatává.
A TikTok-felhasználók hamarosan közvetlenül az alkalmazás rövid videóin keresztül vásárolhatnak majd. Ezt eddig csak hirdetéseken keresztül tehették meg – írja a Fox Business.
Izgalmakban most sincs hiány.
Több, az iparág számára kedvező jelölt is esélyes a posztra.
Aggódnak a növekedési hatások miatt, bíznak a megegyezés lehetőségében.
Felülvizsgálják a szabályokat, a kínai nagykövetség rögtön tiltakozott.
411 felett indul a nap az euróhoz képest.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?